Vlastní pivo má i Baťův kanál. Loďáka a Lodičku

Napsala Zuzana Černá 5. 7. 2013Hodonínský deník - odkaz na článe

Pivo pro Baťák

Petrov, Strážnicko - Nejen hodonínská kapela Like Fool má vlastní edici piva. Nově se jí může pochlubit také Baťův kanál„

S nápadem přišel soukromý výrobce a my jsme mu propůjčili naši značku. Je to iniciativa, kterou vítáme. Samozřejmě že je lepší, když někdo přijede na Slovácko a kromě místních lahůdek může ochutnat i místní víno a teď už i pivo. Přijde mi škoda v regionu nabízet globální značky piva, když máme možnost přinést vlastní," okomentoval novinku ředitel Baťova kanálu Vojtěch Bártek.

Jak doplnil, s provozovatelem petrovské pivotéky, která začala pivo vyrábět, se domluvil na tom, že lidé speciál seženou pouze na Baťově kanálu a v místech, která s ním souvisejí. „Nejčastěji to budou tedy přístaviště. Na přesných místech se ještě domlouváme, ale už nyní jej mohou lidé ochutnat ve strážnickém a petrovském přístavišti," doplnil Vojtěch Bártek.

Pivotéka Pod ořechem nechala vyrobit dvě varianty piva. Světlý ležák, Baťův loďák a tmavý ležák Baťovu lodičku. „Pivo pro nás vaří jeden z jihomoravských pivovarů. Fungujeme totiž na principu piva bez domova. Využíváme technologii různých pivovarů, která pro nás piva vaří. Petrov máme jako základnu," sdělil majitel pivotéky Michal Staněk s tím, že exkluzivita piva je především v tom, že jej lidé neuvidí v hospodách..

 

Holy Farm

P1390980.JPG