Petrovské Chmelobraní 2012 s Pivními recenzemi

 

Průběh a místo

Celá akce je koncipována jako vícedenní – započne v pátek 17. srpna v podvečer. Hlavní program celého chmelobraní je soustředěn na sobotu 18. srpna a přesto, že to na oficiálních plakátech není uváděno, pak v neděli 19. srpna bude celý areál ještě otevřen pro tzv. „dopíjení sudů“.

Petrovské Chmelobraní 2012

Petrovské Plže – unikátní architektonická památka – vinné sklepy (vznik datován do 15. století; od roku 1983 památková rezervace), které vytvářejí koncipovanou zástavbu se dvěma návesními prostory. Horní náves slouží jako přírodní hlediště, ústí do něj uličky s nejkrásnějšími a nejhodnotnějšími vinnými sklepy, většinou s barokním průčelím.

Petrovské Plže

Petrovské Plže (zdroj: Wineofczechrepublic.cz)

Propozice

  • Vstupné je 50,-Kč a doporučujeme vám se vstupenek nezbavovat – platí na všechny 3 dny
  • Budete-li shánět levné festivalové ubytování, pak je k dispozici Autokemping v nedaleké Strážnici
  • Strážnice je dostupna vlakovým i autobusovým spojením
  • Pro uživatele Facebooku je k dispozici událost
  • Bezplatné WC i mytí pivního skla jsou zajištěny
  • Mimo pivních lahůdek (nezapomínejme na bohatou nabídku pokrmů k uspokojení hladu) je pro návštěvníky připraven i doprovodný program a je pamatováno i na děti
  • Dle informací pořadatele citujeme: „Moudrý vinař na naší akci otevře svůj vinný sklípek.“ = některé vinné sklepy budou zcela jistě otevřeny, kdyby vás „pivo omrzelo“.

Doprovodný program

Pozorní čtenáři si jistě povšimli loga našeho serveru na plakátu = můžete se těšit na setkání hned se třemi redaktory najednou (účast přislíbili zakladatelé Gum a Pinkano a trojlístek doplní Moro). Najdete nás ve stánku s belgickými speciály, dobrotami od pivovarů Kocour a Nomád a také budeme představovat zbrusu nové pivní značky, kterými se bude prezentovat Pivotéka Pod Ořechem Petrov. Pro sběratele pivních etiket snad ještě nutno doplnit, že na stánku budeme mít k prodeji i etikety těchto nových značek.


Zvětšit mapu

Na viděnou v Petrově …

Holy Farm

P1400236.JPG